Hlavní navigace

Stáhněte si zdarma nové vydání knihy IPv6 od Satrapy. Vychází i knížka o CSIRT.CZ

6. 6. 2019

Sdílet

IPv6

Edici CZ.NIC dnes vychází čtvrté vydání knihy IPv6, jejímž autorem je Pavel Satrapa. Aktualizované dílo odráží stav příslušných specifikací včetně nové základní definice v RFC 8200 a také poukazuje na postupné nasazování IPv6 v praxi.

„V knize se podrobně seznámíte se základními principy IPv6 i jeho podpůrných a doprovodných prvků. Kromě obecného seznámení se schopnostmi protokolu se věnuje i jeho implementacím na vybraných platformách a obsahuje některá doporučení pro praktické použití,“ píše se dále v anotaci.

Knihu IPv6 si lze ve formě e-booku stáhnout zdarma (PDFEPUBMOBI). Licence je zvolena CC BY-ND 3.0 CZ.

V těchto dnech také vyšla kniha nazvaná CSIRT: v přední linii boje proti kybernetickým hrozbám. Autorem je Roman Pačka, který popisuje, jak takový národní kyberbezpečnostní tým funguje a k čemu je dobrý.

„Tato publikace má za cíl do hloubky prozkoumat fenomén pracovišť typu CSIRT a objasnit jejich roli a hodnotu v kontextu národní bezpečnosti. Dále se práce zabývá problematikou spolupráce s tradičními bezpečnostními složkami státu a identifikuje další důležité výzvy, kterým CSIRT pracoviště čelí. Publikace tak nabízí unikátní a komplexní vhled do problematiky CSIRT pracovišť a slouží jako základní kámen k dalšímu zkoumání této relativně nové bezpečnostní oblasti,“ popisuje autor.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).