Hlavní navigace

Standard CSS přidá trigonometrické matematické funkce

14. 3. 2019

Sdílet

HTML Autor: photovibes / Shutterstock.com

Cascading Style Sheets sloužící pro definování stylových prvků v HTML stránkách přijde s podporou trigonometrie. Přidání nových matematických funkcí na konci února schválila pracovní skupina pro CSS v rámci organizace W3C (World Wide Web Consortium), všiml si toho technologický server Zdnet.

CSS standard tak získá podporu deseti funkcí, mezi kterými nalezneme arkus sinus, arkus tangens, kosinus, sínus, tangens, ale také třeba umocňování – sqrt a pow. Nabízí se otázka k čemu je něco takového dobré. Funkce by mohly nalézt uplatnění zejména v CSS animacích, kde trigonometrické funkce umožní lepší práci s úhly. Díky tomu bude možné vytvářet komplikovanější efekty přímo v CSS bez nutnosti spoléhat se na JavaScript. Přidání funkcí ostatně vyloženě reaguje na podobnou poptávku od vývojářů.

Dosud bylo možné v CSS použít z matematických funkcí výpočet základních výrazů (calc), funkci získat nejmenší hodnotu (min) a funkci získat největší hodnotu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).