Hlavní navigace

Startuje srovnávač cen nemovitostí Valuo s investicí od Barty, Šenkypla a Holého

13. 10. 2018

Sdílet

Valuo

Tento týden finálně odstartoval srovnávač cen nemovitostí Valuo.cz, do kterého už dříve vložil peníze Investiční fond Pale Fire Capital. Za ním stojí Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Holý.

V databázi Valua je v současné době přes 330 tisíc nemovitostí, které se v posledních letech prodávaly nebo pronajímaly na všech předních českých realitních webech. Valuo dvakrát měsíčně přepočítává odhady a předkládá skutečné ceny těchto nemovitostí. Valuo se označuje jako „Heuréka na byty a rodinné domy“.

„Aktuálnost je zajištěná unikátním algoritmem, který průběžně sleduje a vyhodnocuje většinu českých realitních nabídek. Každý zájemce okamžitě ví, jestli jeho vysněný byt či dům není náhodou předražený. Inspektor mimo jiné zjistí výši nákladů na případné opravy či rekonstrukci. Výstupem od inspektora je podrobná analýza, která kupujícím již ušetřila v průměru 235 000 korun,“ uvádí Valuo.

Za Valuo stojí Radek Šitera, Jan Vašek, Kryštof Honsů, Daniel Soukal a Denis Lademberger. Na projektu se prozatím pracuje zhruba rok. Barta a spol., kteří stojí třeba za ePojištění.cz, ve Valuo získali za jednotky milionů podíl 29 procent.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).