Hlavní navigace

Stát chce 5G signál ve vlacích, vypsal konzultace k získání dotací na pokrytí koridorů

22. 7. 2022

Sdílet

Vlakové 5G koridory Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Ministerstvo průmyslu a obchodu spustilo veřejnou konzultaci k pokrytí železničních koridorů mobilním signálem 5G. Získat na to bude možné veřejné finance z Národního fondu obnovy. Konzultace potrvá do 11. září letošního roku.

“Zájem státu podpořit pokrývání železničních koridorů signálem sítí 5G s vyšší úrovní signálu v konkrétně vybraných hlavních železničních koridorů vychází ze záměru využít infrastrukturu mobilních sítí 5G jako klíčového prostředku pro propojenou a automatizovanou mobilitu (CAM) a dále pomocí nově vznikajících aplikací vytvořených na základě technických možností mobilních sítí 5G prosazovat aspekty digitalizace do železničního provozu v oblasti řízení a zabezpečení. Nedílnou součástí bude rovněž poskytování nepřerušovaných vysokorychlostních mobilních datových služeb 5G pro cestující v železniční dopravě a zajištění bezproblémové komunikace složek PPDR,” informuje ministerstvo.

“Prostředky alokované v Národním fondu obnovy vystačí na zesílení pokrytí nad rámec licence na trasy od Prahy na východ. Když bude vládat chtít, projekt od Prahy na západ a jih je také připravený,” doplnil Jiří Grund Asociace provozovatelů mobilních sítí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).