Hlavní navigace

Stát se omluvil Janku Kroupovi za odposlouchávání telefonu

2. 8. 2019

Sdílet

Ministerstvo spravedlnosti se jménem státu písemně omluvilo investigativnímu novináři Janku Kroupovi za odposlouchávání jeho telefonu. Reportérův telekomunikační provoz byl sledován a zaznamenáván nezákonně, a to po dobu čtyř měsíců v roce 2011 a ještě jeden měsíc v roce 2012.

Tehdejší Útvar pro odhalování organizovaného zločinu pod vedením Roberta Šlachty chtěl zjistit, jak novinář přišel k informacím o korupci ve spojitosti s lobbistou Markem Dalíkem. Reportér se věnoval nákupu obrněných transportérů Pandur. Zdroj informací policie nezjistila.

„Je to dlouhá doba, ale jsem rád, že k takovému kroku nakonec ministerstvo přistoupilo. Nesmíme ale zapomínat, že omluvě předcházely dvě rozhodnutí Nejvyššího soudu a jedno rozhodnutí Ústavního soudu, takže ono to zase tak dobrovolné a od srdce nebylo,“ řekl Českému rozhlasu Kroupův advokát Petr Toman.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).