Hlavní navigace

Státní agentura API začala s příjmem žádostí o dotace na vysokorychlostní internet

9. 5. 2019

Sdílet

Internet - router - vypínač - off Autor: kiko_jimenez / Depositphotos.com

Agentura pro podnikání a inovace, státní příspěvková organizace podřízená Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR, začala přijímat žádosti o dotace na budování sítí pro vysokorychlostní internet v rámci tzv. Výzvy II programu Vysokorychlostní internet. Výzvu vyhlásilo v únoru Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Příjem žádostí skončí 8. července a stát v ní přerozdělí miliardu korun. Na výzvu mohou reagovat podnikatelé (fyzické i právnické osoby), kteří mohou žádat o dotaci na zařízení a práce potřebné k vybudování moderní telekomunikační infrastruktury. Podpora může dosáhnout maximálně 75 % nákladů na projekt. Minimální výše podpory je 0,5 milionu korun, maximální pak 200 milionů.

Cílem výzvy je, podobně jako v případě první výzvy, pokrýt vysokorychlostním internetem 10 % území České republiky, které je relativně řídce osídlené a nemá zajištěnu datovou infrastrukturu na úrovni, která je standardní pro zbytek země.

Druhá výzva by měla být více otevřená malým poskytovatelům. „Výzva II dotačního programu Vysokorychlostní internet je pro žadatele, ale i budoucí uživatele, výhodnější než výzva předchozí. Například rozšířením způsobilých výdajů nebo možností podpořit i malé projekty. Pokud podnikatelé potřebují jakékoli informace nebo konzultace k podání žádosti o dotační podporu, mohou nás kontaktovat prostřednictvím Zelené linky nebo našich regionálních kanceláří. Úkolem API je pomoci žadatelům se zpracováním žádosti i s následnou administrací,“ říká Petr Kolář, ředitel Sekce rozvoje podnikatelského prostředí API.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).