Hlavní navigace

Steam mění stahování aktualizací her, aby snížil zátěž sítí ve špičce

31. 3. 2020

Sdílet

Hry - Steam - logo

Herní platforma Steam oznámila, že od tohoto týdne mění automatické nastavení toho, jak se aktualizují zakoupené hry. Opatření má pomoci rozložit zátěž stahování tak, aby download probíhal pokud možno mimo dobu, kdy jsou sítě v době epidemie COVID-19 nejvíce zatížené.

Okamžitě budou podle Steamu aktualizované jen hry, které hráč hrál v posledních třech dnech. Aktualizaci ostatních titulů platforma automaticky naplánuje na pozdější čas.

„Nadále však bude platit, že spuštění dané hry zahájí stahování aktualizací a v klientu budete moci ručně zahájit, nebo naopak pozastavit vybraná stahování. Na další pomoci z naší strany ještě pracujeme,“ uvádí Steam na blogu.  

Odkládání aktualizací her, které uživatel dlouho nehrál, na dobu mimo špičku, praktikuje herní klient už delší dobu. Nové je pouze omezení na hry hrané v posledních třech dnech.

České internetové sítě zaznamenaly v souvislosti s epidemií vyšší zátěž, přetížené ale podle operátorů nejsou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).