Hlavní navigace

Streamovací aplikace Periscope v březnu skončí, provoz je podle Twitteru neudržitelný

16. 12. 2020

Sdílet

Periscope končí Autor: Printscreen, Lupa.cz

Twitter v březnu 2021 vypne streamovací platformu Periscope. Důvodem je klesající aktivita uživatelů a firma v prohlášení přiznala, že provoz je už delší dobu neudržitelný. Konec služby Periscope mohl podle Twitteru nastat už dříve, ale vypnutí služby zkomplikovala situace roku 2020 a s ní související změna priorit v dalších projektech.

„Periscope plánujeme odstranit z obchodů s aplikacemi v březnu příštího roku, ale možnost založit nový účet v aplikaci vypneme už s příští aktualizací,“ stojí v prohlášení. Stejně tak už nebude umožněn nákup mincí Super Hearts, kterými fanoušci mohou odměňovat své oblíbené tvůrce obsahu. Streamy sdílené na Twitter zůstanou zachovány a všichni uživatelé si budou moci do března stáhnout archivy svých videí a dat.

Twitter koupil streamovací platformu Periscope v roce 2015. Od té doby ale sociální síť pro svou aplikaci vyvinula vlastní streamovací prvky nebo je převzala z Periscopu a ten se v podobě vlastní platformy stal pro firmu redundantní.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).