Hlavní navigace

Streamovací služba Eleven Sports bojuje proti zákazu sobotních přenosů v Británii

15. 10. 2018

Sdílet

Fotbal Autor: Pxhere.com

V Británii platí už od šedesátých let zákaz vysílání přímých přenosů fotbalových zápasů v sobotu odpoledne. Nařízení si vymohli majitelé sportovních klubů, podle nichž lidé dávali přednost sledování televize před návštěvou fotbalových stadionů. 

Evropská fotbalová asociace UEFA dodnes umožňuje národním ligovým soutěžím zakázat televizním stanicím vysílat fotbalové přenosy v den, kdy se hraje nejvíce živých zápasů. Toto pravidlo ale aktuálně vymáhají kromě Británie už jen fotbalové soutěže ve Skotsku a v Černé Hoře.

Proti nařízení platnému v Británii se nyní pokouší bojovat streamovací online platforma Eleven Sports. Tato OTT služba začala v inkriminované době, na niž se vztahuje zmíněný zákaz vysílání, přenášet pro své britské předplatitele zápasy ze španělské nejvyšší fotbalové soutěže La Liga. Podle vyjádření platformy se tak služba snaží zaujmout diváky, kteří by jinak využil ilegálních streamů.

Nesouhlasíme se zákazem sobotních přenosů a budeme se snažit proti němu bojovat v zájmu našich předplatitelů, uvedla stanice na svém facebookovém profilu. Její postoj podporuje i španělská La Liga, podle níž postup společnosti pomáhá narušit pozice ilegálních služeb, které mají v současnosti „monopol na vysílání v Británii“.

Podporujeme snahu Eleven Sports zpřístupnit zápasy během sobotního odpoledne, uvedl pro agenturu Bloomberg tiskový mluvčí španělské ligy Joris Evers. Diváci sledují fotbalové zápasy tak jako tak, ať už prostřednictvím pirátského vysílání, nebo na webových stránkách sázkových kanceláří. Dodržování sobotního zákazu tak nedává žádný smysl, dodal Evers.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).