Hlavní navigace

Středoškoláci uspěli v klání Soutěž & Podnikej, jejich startup zaujal i šéfa Slevomatu

15. 1. 2021

Sdílet

Jonggle Autor: Printscreen, Lupa.cz

Trojice středoškoláků ze startupu Jonggle zvítězila ve finále ostravského kola klání Soutěž & Podnikej s projektem na propojení zájemců o 3D tisk a majiteli tiskáren. Patnáctiletí studenti se s nápadem sdíleného 3D tisku už dostali i do akcelerátoru Green Light a jejich projekt mentoruje CEO Slevomatu Ladislav Veselý.

Za startupem stojí Jáchym Cviček z Jazykového a humanitního gymnázia Prigo, Ondřej Merta ze Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky a David Havrlant z Wichterlova gymnázia. „Za úspěch jako takový jsme samozřejmě velmi rádi, ale myslím, že největší radost máme z toho, že náš projekt, na kterém pracujeme přibližně již od června, získal spoustu kladného hodnocení,“ řekl Lupě člen týmu Jáchym Cviček.

Platforma se snaží zpřístupnit 3D tisk i lidem, kteří sice mají nápad na tisk produktů, ale nevlastní vhodné zařízení. „Cílem platformy je propojit zákazníky s designéry a majiteli 3D tiskáren. Díky tomu si můžete bez námahy nechat vytisknout model čehokoliv, aniž byste museli vlastnit 3D tiskárnu,“ vysvětluje Cviček.

Ačkoliv startup funguje teprve půl roku, podle Cvička už shánějí klienty. „Zatím jsme měli více než 10 zákazníků z Instagramu a facebookové skupiny, kde jsme sami vystupovali jako majitelé 3D tiskáren,“ vysvětluje s tím, že momentálně se snaží sehnat další followery projektu.

Tým teď dokončuje vývoj webové aplikace, která by měla být hotová v polovině února. „Dále budeme hlavně rozvíjet komunitu lidí, kteří budou využívat naši aplikaci. Koncem roku bychom se rádi dostali do stavu, kdy náš projekt bude financován někým jiným, abychom měli přístup k programátorům a byli schopní vydat první plnou verzi na iOS a Android,“ odhaluje Cviček další plány Jonggle.

Kromě porotců soutěže nápad na 3D tisk zaujal i CEO Slevomatu Ladislava Veselého, který se ujal mentorství projektu, byť seznámení se s Jonggle bylo trochu nečekané. „Už jsem si myslel, že se letos do mentorování ani nepustím, ale pak se najednou objevilo Jonggle: smysluplná služba, škálovatelný marketplace a tři super lidé,“ vysvětlil Veselý pro Lupu, čím ho projekt zaujal. „Mají nápad, který řeší jejich vlastní a zcela reálnou potřebu, naučili se kvůli tomu programovat, dělat marketing, zakládat firmu,“ dodává.

Projekt se dostal také do akcelerátoru Green Light. za kterým stojí Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava. „Soutěž & Podnikej byla hlavně o samotném nápadu a jeho ověření v základu, kdežto Green Light akcelerátor je o realizaci projektu a poté uvedení na trh,“ vysvětluje Cviček s tím, že se díky akcelerátoru chtějí dostat do kontaktu s potenciálními investory.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 1. 2021 15:18

    amra

    Myšlenka stará několik let. Takhle přesně fungoval před lety https://www.3dhubs.com/

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).