Hlavní navigace

Sudop za desítky milionů kupuje českou IT firmu Orbit a dál posiluje v technologiích

19. 7. 2019

Sdílet

Orbit

Tuzemská projektová a inženýrský skupina Sudop Group pokračuje ve svém vstupu do byznysu kolem IT. Počátkem loňského roku získala většinový podíl v softwarové firmě LinkSoft a nově odkupuje českou firmu Orbit.

Sudop koupil stoprocentní podíl v Orbitu skrze svoji dceřinku Sudop Consulting and Information Technology, kam spadá i zmíněný LinkSoft. Transakce dosáhla na vyšší desítky milionů korun. Podíly prodali dosavadní společníci Orbitu Tomáš Janovský (25 procent) a Roman Kyselý (75 procent).

„Akvizice Orbitu je naším dalším krokem v rozvoji nové strategické větve našeho byznysu zaměřené na digitalizaci a ICT. Její budování jsme zahájili v loňském roce převzetím podílu ve společnosti LinkSoft Technologies a založením BIM Consulting jako technologické podpory pro naše tradiční podnikání v projektové přípravě. Dnešní akvizice je důkazem, že ICT hraje a bude hrát v rámci Sudop Group stále důležitější roli,“ uvádí k obchodu předseda představenstva Sudopu Jan Kout.

Jednatelem Orbitu zůstává Pavel Šebera, který uvádí, že nový majitel chce dále do rozvoje společnosti investovat. Orbit v roce 2017 vykázal tržby přesahující 82 milionů korun a byl ziskový.

Orbit má certifikace od Microsoftu, VMwaru či Citrixu a soustředí se na virtualizaci, konsolidaci datových center, doručování aplikací a cloud. Mezi zákazníky má O2, Erste Group, Raiffeisenbank či Generali.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).