Hlavní navigace

SÚKL uspěl ve sporu o doménu erecept.cz, Pilulka podává žalobu

17. 12. 2020

Sdílet

Pilulka.cz - logo

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) uspěl v mimosoudním sporu (ADR) o vlastnictví domény erecept.cz. Nezávislý expert v rámci řízení rozhodl, že název domény je shodný se slovními ochrannými známkami eRecept. Zároveň je i zaměnitelný s kombinovanou ochrannou známkou obsahující slovní spojení ERECEPT. 

Podle řízení tak doména patří České republice, respektive SÚKLu, který má ochrannou známku eRecept registrovanou a proti způsobu používání se ohradil prostřednictvím ADR. K převodu domény, kterou má od 6. května 2012 registrovanou firma Pilulka Lékárny a. s., má podle rozhodnutí experta dojít bezplatně.

Pilulka s rozhodnutím nesouhlasí a spor podle ní stále probíhá. „V současné době je v této věci podána žaloba ze strany Pilulka Lékárny. Více věc nebudeme komentovat do pravomocného rozhodnutí soudu,“ okomentoval výsledek ADR spolumajitel Pilulky Martin Kasa

Pilulka podle Kasy provozuje prostřednictví aplikace a domény erecept.cz už několik let rezervaci léků na předpis. V činnosti plánuje pokračovat i nadále.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).