Jak informoval server BroadbandTVNews.com, švýcarský operátor Swisscom si vybral německou společnost Rohde & Schwarz pro zajištění enkódovacího zázemí pro chystaný přenos z fotbalového mistrovství světa ve formátu Ultra HD (4K).
Swisscom tak využije R&S AVHE100 systém pro kódování videa a jeho multiplexování pro potřeby švýcarského veřejnoprávního vysílatele SRG a UHD kanály, nabízené v rámci IPTV služby Swisscom TV.
Systém od firmy Rohde & Schwarz zajistí plně UHD platformu, která umožní veřejnoprávní SRG vysílat živé přenosy i záznamy z mistrovství na třech domácích kanálech. Enkodér využívá algoritmus HEVC, vyvinutý ve spolupráci s berlínským institutem Heinricha Hertze. Výsledný obraz bude kromě 4K rozlišení schopný nabízet i HDR obsah.
Podle vyjádření Bruno Hauga, šéfa TV vývoje ve Swisscomu, kterého citoval zmiňovaný server BroadbandTVNews.com, nabídlo řešení od Rohde & Schwarz kromě vynikající obrazové kvality také nejnižší možný bitrate.