Hlavní navigace

T-Mobile končí s prodejem modemů a set-top boxů, nově je bude už jen pronajímat

14. 1. 2019

Sdílet

DSL - modem - Zyxel

Modemy či set-top boxy k pevným službám už si od T-Mobilu nekoupíte, jedinou možností bude pronájem, oznámil dnes operátor. Změna se týká hlavně služeb Pevný internet DSL a T-Mobile TV, u ostatních pevných služeb (Pevný internet vzduchem, Pevný internet do zásuvky a T-Mobile SAT TV) T-Mobile pronájmy spustil už loni vlétě.

„Ceny pronajímaného zařízení se oproti zavedenému modelu nijak nemění. Zákazníci budou mít u služeb pevného internetu DSL na výběr ze základního modemu (pronájem 30 Kč/měsíc) a prémiové varianty (pronájem 50 Kč/měsíc). V případě internetové televize je cena 50 Kč/měsíc za set-top box,“ říká operátor.

Pronajaté zařízení zůstane po celou dobu v majetku operátora. „Zákazník má nárok nejenom na servis zdarma, ale garantujeme mu také výměnu zařízení po celou dobu trvání služby,“ slibuje ředitel B2C marketingu a řízení produktů T-Mobile Juraj Bóna.

Při prodejní ceně zařízení cca 2 000 Kč a pronájmu 50 Kč měsíčně se cena zařízení zaplatí za asi 3 roky a 4 měsíce, při pronájmu 30 Kč měsíčně to je cca 5 a půl roku. 

Zákazníci samozřejmě mají také možnost pro xDSL připojení používat vlastní modemy. „Nicméně náš hardware doporučujeme, protože služba běží na zařízení, které máme úspěšně otestované,“ říká Pavla Hobíková z tiskového oddělení operátora. 

U televize je situace jiná. „U IPTV je STB ARRIS VIP 4302 podmínkou pro zřízení služby. Na set-top boxu od jiných výrobců služba nebude fungovat. Pokud zákazník už STB ARRIS VIP 4302 vlastní, je možné objednávanou službu napárovat na stávající STB ARRIS VIP 4302,“ doplňuje mluvčí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).