Hlavní navigace

T-Mobile nabízí „Pevný internet do zásuvky“, LTE připojení s jednodušší instalací

10. 4. 2018

Sdílet

T-Mobile - modem - Huawei - LTE

Tzv. “pevné mobilní připojení– přichází u českých operátorů do obliby. Spočívá obvykle v nabídce připojení domácnosti přes LTE modem, který pak převádí signál do domácího Wi-Fi routeru. Taková služba může sloužit k připojení v místě, kde není dostupný skutečně pevný broadband.

T-Mobile teď představil novou variantu této služby nazvanou Pevný internet do zásuvky. Ta se od už delší dobu nabízeného tarifu „Pevný internet S“ liší hlavně použitým hardwarem: modem Huawei B525 (nebo jiný modem, který si pořídí sám zákazník) nemá externí jednotku, která se instaluje někde na střeše či jinde na fasádě domu, a závisí tak úplně na dobrém LTE signálu uvnitř domu.

Jinak jsou parametry podobné jako u Pevného internetu S: rychlost až 20 Mb/s na downloadu a až 5 Mb/s na uploadu (což rozhodne není moc), neomezené penzum dat a cena 399 Kč měsíčně. K té si zákazník musí připočíst cenu modemu, která je 3451 Kč (při dvouletém závazku zákazník za hardware zaplatí 2301 Kč).

Služba je vázána na konkrétní místo. Zákazník tak smí připojení používat jen v místě instalace, pokud se modem pokusí zprovoznit jinde, klesne rychlost na 64 kb/s a přijde mu varovná SMS.

U varianty „do zásuvky“ také odpadá platba instalačního poplatku, který je u varianty s externím modemem a při uzavření smlouvy bez závazku (na dobu neurčitou) 2599 Kč – pokud se zákazník uváže na dva roky, dostane instalaci za korunu. Problematická ale může být závislost na síle LTE signálu uvnitř budovy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).