Hlavní navigace

T-Mobile plošně omezil rychlosti dat v roamingu, týká se to i neomezeného balíčku

25. 6. 2019

Sdílet

T-Mobile logo Autor: T-Mobile

Letní akce s neomezenými daty zdarma má u T-Mobilu první dopady: operátor potvrdil, že kvůli nárůstu množství přenesených dat plošně omezil rychlost stahování dat v roamingu.

„Se začátkem dovolených a spuštěním neomezeného letního internetu se roamingový provoz v síti T-Mobile během posledního týdne zdvojnásobil, a dá se předpokládat, že k dalšímu skokovému růstu dojde s koncem školního roku. Aby operátor předešel přetížení sítě a nedostupnosti služeb v zahraničí, rozhodl se přistoupit k dočasné a plošné regulaci datových rychlostí v roamingu,“ stojí v tiskovém prohlášení operátora.

Oznámení přišlo až poté, co někteří uživatelé při testování neomezných balíčků na Slovensku zjistili, že v cizině jsou rychlosti downloadu i uploadu výrazně omezené. T-Mobile přitom do té doby zákazníkům žádné zpomalování dat neoznámil a na zařízeních s jinými tarify rychlosti omezené nebyly.

„Bohužel chybně se do systému opatření nenastavilo u všech našich 300 datových tarifů a 100 balíčků, takže zatímco uživatelé nejnovějších tarifů/balíčků již omezení zaznamenali, uživatelé tarifů starších surfovali bez omezení. Dnešním dnem byla regulace nastavena všem uživatelům bez rozdílu. Rychlost připojení budeme průběžně ladit podle aktuálního provozu,“ vysvětlil to později operátor.

Rychlostní limity se mají podle T-Mobilu týkat jen roamingu. Důvodem tedy může být také to, že tuzemský operátor v roamingu za přenesená data platí zahraničním operátorům a po zprovoznění neomezených letních balíčků by za vysoký datový provoz v cizině zaplatil příliš moc peněz. V domácí síti k žádnému zpomalování docházet nemá.

Letní akci s neomezenými daty zdarma spustil T-Mobile 20. června. Konkurenční Vodafone ke stejnému datu začal nabízet placené tarify s neomezenými daty, které jsou navázány na řadu podmínek. Vodafone také standardně omezuje rychlost neomezených dat na 5 Mbit/s.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).