Hlavní navigace

T-Mobile v listopadu do Česka přinese „neomezené streamování“ StreamOn

6. 10. 2017

Sdílet

Němečtí nebo američtí zákazníci T-Mobilu už podobnou službu znají. V USA se jmenuje Binge On a týká se jen videa, u našich západních sousedů pak Deutsche Telekom nabízí StreamOn (video a hudba). Od 15. listopadu její tuzemskou mutaci uvede magentový operátor také v České republice, vyplývá z krátké tiskové zprávy.

„T-Mobile tuto novou službu neomezeného streamování spustí v polovině listopadu 2017. Detaily oznámíme později,“ oznámil T-Mobile bez dalších podrobností. Jeho zpráva přišla jako reakce na nové paušální doplňkové balíčky, které ve čtvrtek představil Vodafone – viz Datování (skoro) bez počítání. Vodafone přichází s datovými paušály na skupiny služeb.

Německý StreamOn je doplňkem, který dostávají zdarma zákazníci k novým Magenta tarifům platným od dubna 2017. Používání hudebních a video služeb, se kterými se operátor dohodl na partnerství, pak nečerpá data z hlavního datového tarifu.

Deutsche Telekom nabízí StreamOn ve třech variantách, které se liší podle tarifu zákazníka – levnější tarif MagentaMobil M obsahuje jen streamování hudby, dražší L a L+ přidává i video v SD kvalitě a nejdražší MagentaEINS obsahuje i HD video.

Je otázkou, zda bude podoba české služby takto rozsáhlá. Spíš se bude v některých parametrech či cenových podmínkách lišit. Možnou variantou je obdoba nabídky chorvatského Hrvatski Telekomu, který nabízí v rámci StreamOn streamování YouTube, Netflixu, HBO Go a dvou dalších služeb. U jednoho tarifu je služba součástí měsíčního paušálu, jinak ji operátor nabízí za příplatek 49 chorvatských kun (asi 170 Kč).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).