Hlavní navigace

T-Mobile za pololetí navýšil zisk na šest miliard, rostou fixní služby a IPTV

8. 8. 2019

Sdílet

T-Mobile Autor: Jan Sedlák

Tržby tuzemského T-Mobilu za první pololetí roku 2019 meziročně narostly o 2,5 procenta na 13,59 miliardy korun. Zisk EBITDA poskočil o 5,1 procenta na 5,9 miliardy korun. Ke konci letošního června používalo mobilní služby T-Mobilu 6,2 milionu zákazníků a 4,1 milionu jich bylo smluvních.

T-Mobilu slušně narostl počet zákazníků fixních služeb, a to o 39,4 procenta na 290 tisíc. Televizní služby pak přidaly 98,2 procenta a celkový počet je 113 tisíc.

„Zatímco počet provolaných minut i odeslaných SMS v síti TMCZ zůstává dlouhodobě stabilní, aktuálním trendem je rostoucí spotřeba datových služeb. Celkový objem dat přenesených v konvergovaných/kombinovaných službách (mobilní data, Internet bez drátu, Pevný internet vzduchem a Pevný internet do zásuvky) meziročně vzrostl o téměř 99 % na 135 000 TB. V mobilních sítích (mobilní data, Internet bez drátu) zákazníci přenesli téměř 35 000 TB. Další výrazný nárůst v této oblasti lze očekávat ve třetím čtvrtletí, jako výsledek kampaně Neomezené léto,“ uvádí operátor. T-Mobile už před pár dny spočítal, že se díky neomezeným datům přeneslo 10,2 milionu GB dat

„Operátor dále implementoval LTE Advanced Technology (LTE-A); ta je nyní implementována na 55,7 % LTE vysílačů. Na konci sledovaného období síť T-Mobile zahrnovala celkem 1 504 LTE-A vysílačů s rychlostmi downloadu až 300 Mbps. Dalších 847 vysílačů nabízí rychlost stahování až 450 Mbps, 1 093 vysílačů až 650 Mbps a 12 do 900 Mbps. T-Mobile dále pokračoval v rozsáhlých transformačních aktivitách svých síťových a IT technologií, aby dosáhly maximálních synergií přeshraniční spolupráce se Slovak Telekomem. Aktivity zahrnují jak harmonizaci funkčních bloků či přímé sdílení částí systémů a aplikací, např. v oblasti disaster recovery koncepcí. Tyto snahy zahrnují prvky standardní fixní a mobilní sítě, např. PCRF, IMS, ePC, různé monitoringy, varovné a maintenance podsystémy, ale také VAS služby typu televizních platforem,“ doplnil T-Mobile.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).