Hlavní navigace

TCL představuje nové televizory s Android TV 11 a soundbar

15. 4. 2021

Sdílet

TCL C82 Autor: TCL

Společnost TCL Electronics uvedla nové modely televizorů řady C (C72, C72+ a C82) i originální soundbar TS8132. Televizory budou dodávány na trh s úhlopříčkami od 43" do 75". Všechny nabízejí rozlišení UltraHD (4K), mají zobrazovače typu QLED a pohání je operační systém Android TV 11.

U řady C82 výrobce vyzdvihuje důraz na vykreslení detailů a plynulé zobrazení scén s rychlým pohybem. Vybavena je zvukovým systémem Onkyo 2.1 s reproduktory s předním vyzařováním. „Navíc C82 přináší vertikální skenování pro zvýšení ostrosti zobrazení rychle se pohybujících objektů. Nic tak nepřekoná zobrazení pohybu ve 100 Hz,“ tvrdí TCL. 100 Hz obrazovku mají také modely z řady C72+. Řada C72 (bez znaménka plus) je vybavena technologií Motion Clarity pro jemné zobrazení a vylepšení zobrazení pohybu.

Řady C72+ a C82 disponují technologii 4K HDR Dolby Vision IQ, která přizpůsobuje obraz okolním světelným podmínkám. Přijímače jsou vybaveny technologiemi pro kvalitní divácký zážitek ze streamovacích služeb: podporují Dolby Vision u Netflixu a Disney+, nebo HDR 10+ u služby Amazon Prime Video.

Mezi cílové zákazníky mají patřit také fanoušci videoher. „Řada C72 přináší automatický režim Game Master s HDMI 2.1 a ALLM, kdy si hráči užijí nízké latence systému a nejlepšího nastavení obrazu při hraní her. Navíc C82 i C72+ mají automatický režim Game Master Pro s novým rozhraním HDMI 2.1 48 Gbps pro vyšší obnovovací frekvence včetně 4K při 120 fps. Použitá technologie VRR eliminuje trhání obrazu a zamrzání pro plynulou hru s více detaily,“ slibuje TCL.

Řada C82 je vybavena rovněž videokamerou s rozlišením 1080p se širokým zorným polem, například pro účely videokonferencí.

Soundbar TS8132 podporuje Dolby Atmos 3.1.2, má bezdrátový subwoofer a disponuje osmi reproduktory. „Stane se také audio centrem s vestavěnou technologií Chromecast, spolupracuje s Apple AirPlay, Hey Google a službou Alexa. Pro propojení s televizorem podporuje HDMI eARC a je kompatibilní s Dolby Vision 4K,“ představuje výrobek TCL.


Autor: TCL

Dostupnost novinek na českém trhu ani jejich cenovou politiku firma zatím neoznámila.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).