Hlavní navigace

Televize odhalily detaily a moderátory kontinuálního volebního vysílání

4. 10. 2021

Sdílet

Marcela Augustová Autor: Česká televize

Volební vysílání českých televizních stanic bude letos mimořádně rozsáhlé. Nepřetržitá volební studia zařadí v sobotu 9. října stanice ČT24, Nova a CNN Prima News, průběžné výsledky se dozví také diváci Primy. Speciální volební stream bude rovněž na webu TV Nova, a to až do 23 hodin.

Na CNN Prima News zahájí volební studio už v 11 hodin, tři hodiny před uzavřením volebních místností. Podle materiálů poskytnutých televizí Prima budou hlavními tvářemi Markéta Fialová a Libor Bouček. Vysílání bude pokračovat až do Hlavních zpráv v 18.55 hod., od 20 hodin je v plánu pořad Volby 2021: Jak dál? s analýzou výsledků.

Volební studio CNN Prima News
Autor: TV Prima

Volební studio CNN Prima News

V programu TV Prima jsou zařazené vstupy v 11.05, ve 13.00, ve 14.25 a v 16.45. Standardně pak navážou Hlavní zprávy v 18.55 hod.

Diváci TV Nova mohou od 13 hodin sledovat nepřetržité volební studio v podání Reye Korantenga, Báry Divišové a Háty Sassmannové. „Kromě studia přímo na Barrandově budeme mít také dvě stanoviště přímo v centru Prahy, a to na Valdštejnském náměstí a u Rudolfina, odkud budeme přinášet průběžné výsledky.,“ doplňuje Michal Kratochvíl, šéfredaktor zpravodajství TV Nova. Vysílání je v plánu až do Televizních novin, které jako obvykle začnou v 19.30. 

Rey Koranteng, Bára Divišová a Háta Sassmannová
Autor: TV Nova

Rey Koranteng, Bára Divišová a Háta Sassmannová

Veřejnoprávní ČT24 se s volebním studiem přihlásí ve 13.30, moderovat ho budou Michal Kubal a Marcela Augustová. Podobně jako u konkurence půjde o nepřetržitý servis až do začátku Událostí v 19 hodin. Z exteriérů a z volebních štábů se zapojí všichni moderátoři Událostí i ČT24. Další blok analýz, rozhovorů a přímých vstupů začne ve 20 hodin a potrvá až do půlnoci.


Autor: Česká televize

Marcela Augustová je stálicí volebních studií

Sčítání odevzdaných hlasů je v Česku tradičně celkem rychlé. Při parlamentních volbách v roce 2017 bylo po třech hodinách sečteno 90 procent okrsků. Kompletně sečteno bylo kolem půl desáté večer, protože se čekalo na hlasy z ambasád v zahraničí.

Kde se budete dívat na výsledky voleb?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).