Hlavní navigace

Televize Sky použila při přenosu princovy svatby software pro rozeznávání obličejů

20. 5. 2018

Sdílet

Harry a Meghan - svatba Autor: Wikimedia

Rozhodnutí stanice vyvolalo jistou kontroverzi v médiích, když byla britská policie v souvislosti s jiným případem v podezření, že podobný software mohl shromažďovat neoprávněné údaje. 

Cloudový systém vytvořila pro televizi Sky společnost AWS Elemental a pro rozpoznávání známých obličejů využívá mediálních a jiných obrazových databází. Televizi tak umožnil pojmenovat hosty sobotního svatebního obřadu britského prince Harryho a americké herečky Meghan Markle a rozšířit přenášený obrazový materiál o doprovodné informace k jednotlivým účastníkům.

Vývoj systému měl v rámci digitálního týmu Sky News na starosti Hugh Westbrook, podle něhož placená televize systém dopředu vyzkoušela jak s ohledem na jeho funkčnost, tak divácký komfort. Během testů prý systém vykazoval „vysokou míru úspěšnosti“.

Během včerejšího přímého přenosu z městečka Windsor navíc vycházela technologie z „konečného seznamu možných účastníků“ a proces identifikace byl zároveň ověřován televizními pracovníky pro případné nejasnosti nebo nepřesnosti v údajích o jednotlivých osobách. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 5. 2018 15:59

  retro silenstvi (neregistrovaný)

  Tuhle zpravicku nelze bez precteni anglickeho originalu vubec pochopit. Mohla by slouzit jako reklama na kurzy anglictiny. Normalne by si ctenar myslel, ze britska RRTV (coz se myslim jmenuje Ofcom) poslala na Sky News policii. Ale na teto vete neni pravdive jedine slovo. Vsechno bylo jinak a naopak policie se ocitla v podezreni.

 • 21. 5. 2018 9:11

  retro silenstvi (neregistrovaný)

  Nechapu proc mi zase naklikali ty minusy. Asi proto, ze policie by nikdy nemela byt v podezreni z prekracovani pravomoci. No to si nemyslim. Jakykoliv vyjezd na skupinku lidi, kteri se nekde bavi v obchodnim centru je neprijatelny. Nelze nekoho podezirat na zaklade toho, ze se chova jinak nez ostatni. Presto se to u nas deje kazdy den. A tady se dokonce jednalo o to, ze nevinni lide byli tim softwarem oznaceni jako podezreli ze zavaznych trestnych cinu.

 • 21. 5. 2018 9:31

  David1234 (neregistrovaný)

  Co je na tom kontroverzního? Vždyť tento software postupně implementují všichni, jenom nám to nikdo neřekne.

 • 20. 5. 2018 17:15

  Honza Brychta, DigiZone

  Děkuji za upozornění, až po něm mi došlo, že šlo o jiný případ. Text jsem upravil, snad už více v souladu s realitou.
  Přeji klidný zbytek týdne!
  Honza Brychta

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).