Hlavní navigace

Televize Sky použila při přenosu princovy svatby software pro rozeznávání obličejů

Sdílet

Jan Brychta

Rozhodnutí stanice vyvolalo jistou kontroverzi v médiích, když byla britská policie v souvislosti s jiným případem v podezření, že podobný software mohl shromažďovat neoprávněné údaje. 

Cloudový systém vytvořila pro televizi Sky společnost AWS Elemental a pro rozpoznávání známých obličejů využívá mediálních a jiných obrazových databází. Televizi tak umožnil pojmenovat hosty sobotního svatebního obřadu britského prince Harryho a americké herečky Meghan Markle a rozšířit přenášený obrazový materiál o doprovodné informace k jednotlivým účastníkům.

Vývoj systému měl v rámci digitálního týmu Sky News na starosti Hugh Westbrook, podle něhož placená televize systém dopředu vyzkoušela jak s ohledem na jeho funkčnost, tak divácký komfort. Během testů prý systém vykazoval „vysokou míru úspěšnosti“.

Během včerejšího přímého přenosu z městečka Windsor navíc vycházela technologie z „konečného seznamu možných účastníků“ a proces identifikace byl zároveň ověřován televizními pracovníky pro případné nejasnosti nebo nepřesnosti v údajích o jednotlivých osobách. 

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?