Hlavní navigace

Televizní trh se pomalu vrací do normálu, Prima obnovuje natáčení seriálů

12. 5. 2020

Sdílet

Natáčení seriálu Modrý kód Autor: TV Prima

Skupina Prima po téměř dvou měsících opět začala natáčet seriály Slunečná a Modrý kód. V malešických ateliérech se pracuje za přísných bezpečnostních a hygienických podmínek. Nově natočené záběry uvidí diváci Modrého kódu v posledních čtyřech dílech této televizní sezóny. Premiérové epizody úspěšných seriálů nasadí Prima až do prázdnin. Zejména Slunečná jí zajišťuje vysokou sledovanost, v úterý si seriál zapíná bezmála 1,5 milionu lidí.

„Možnost natáčení jsme začali řešit ihned, jakmile vláda schválila, že je povoleno natáčet bez roušek. Naše seriály – Slunečná a Modrý kód – natáčíme již od pátku v ateliérech, kde jsme zavedli veškerá možná hygienická opatření a herci podstoupili testy na koronavirus, tak aby jejich výsledky před začátkem natáčení nebyly starší více než čtyři dny. Testy budeme vždy po čtrnácti dnech opakovat. Testy podstoupili i členové štábu, jako například maskérky, kostymérky či režiséři,“ říká Lucia Kršáková, výrobní ředitelka skupiny Prima.

Roušky nosí všichni členové štábu, herci je sundávají pouze na „ostré záběry“. Štáby dále točí bez komparzu, a pokud bude nutné natáčet s více lidmi, využijí jako komparz členy štábu. Maskéři mají navíc k rouškám štíty. Dále jsou všechny prostory ateliéru pravidelně a velmi často dezinfikovány, k dispozici jsou také všude dezinfekční gely na ruce. Catering vydává jídlo pouze z venkovního okénka a bude nutné zachovávat odstupy. 

„Obnovení natáčení je pro všechny pozitivní novinkou, díky které můžeme zachovat stávající programové schéma a na premiérové díly seriálů se diváci mohou těšit až do prázdnin. Poté, jako každý rok, zařazujeme letní odlehčené schéma s nejen filmovou tvorbou. Mimo jiné uvedeme premiéru výpravného seriálu Kateřina Veliká,“ vysvětluje Roman Mrázek, programový ředitel skupiny Prima, a dodává: „Premiérové díly našich oblíbených hrdinů nabídneme divákům opět po prázdninách.“

Až do konce června bude Slunečná jen v úterý, od podzimu se má vrátit do původních večerních slotů v úterý a ve čtvrtek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).