Hlavní navigace

Téměř 80 % těžby bitcoinu pochází z obnovitelných zdrojů

5. 12. 2018

Sdílet

Vyplývá to alespoň ze závěrů posledního pololetního mining reportu britské výzkumné a investiční společnosti Coinshares, která od roku 2014 kryptoaktiva monitoruje.

Podle reportu minimálně 77,6 % veškeré těžby Bitcoinu pochází z obnovitelných zdrojů, report dokonce tvrdí, že těžba Bitcoinu velmi silně stimuluje rozvoj průmyslu s obnovitelnou energií. To je dáno tím, že jde o extrémně kompetitivní činnost a mineři jsou neustále v procesu hledání levnějších a efektivnějších energetických zdrojů.

Závěry jsou postavené na konzervativních hrubých odhadech podle to, v jakých oblastech a v blízkosti jakých energetických zdrojů se těžaři nejčastěji koncentrují. Ze zkoumání také vyplynulo, že až dosud v bitcoinové těžbě dominantní Čína svůj vliv postupně ztrácí, těžaři se totiž s klesajícíc cenou Bitcoinu přesouvají do výhodnějších destinací. V samotné Číně je prakticky veškerá těžba (80 %) koncentrována v jediném regionu, provincii S’-čchuan, kde je energetický mix z 90 % tvořen právě obnovitelnou energií. Momentálně v S’-čchuanu probíhá 43,2 % celosvětových těžebních operací.

Energie tvoří podle reportu v průměru 50 % veškerých nákladů těžebních operací.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).