Hlavní navigace

"Tento e-mail Vám zasílám z napadeného účtu." Vyděračský spam se zase vrací

4. 4. 2019

Sdílet

Spam Autor: Devon / Depositphotos

Naposledy jsme před novou vlnou vyděračského spamu varovali letos v únoru. Vypadá to, že teď se do e-mailových schránek v Česku šíří další várka s mírně upraveným textem. Na svém facebookovém profilu před ní varuje Policie ČR.

„Neznáte mě a možná se divíte, proč jste obdrželi tento e-mail, že? Jsem někdo, kdo Vám před pár měsíci napadl Vaše zařízení. Tento e-mail vám zasílám z napadeného účtu. Nastavil jsem malware na erotické webové stránky a myslím, že jste tyto stránky navštívil, abyste se pobavil (víte, co tím myslím). Zatímco jste sledoval video, Váš internetový prohlížeč zpočátku pracoval jako RDP (dálkové ovládání) s keyloggerem. který mi umožnil přístup k obrazovce a webové kameře,“ stojí v aktuální zprávě.

Oproti minulý pokusům je vyděračský e-mail napsán opět o něco lepší češtinou. Vyděrač opět požaduje zaplacení výkupného ve výši 13 500 Kč, jinak hrozí zveřejněním údajného záznamu uživatele, když sledoval porno. Oběť má do 48 hodin zaplatit v Bitcoinech.

Celé je to samozřejmě podfuk a pokud někdo takovou zprávu dostane, rozhodně by neměl panikařit. „Nikdy nic neplaťe, jen klikněte na tlačítko Spam,“ doporučuje také česká policie.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).