Hlavní navigace

Thajci chtějí na Facebooku blokovat kritické stránky o králi a monarchii

12. 5. 2017

Sdílet

Asi se to dalo čekat. V zemi, kde není úplně bezpečné ani šlápnout na bankovku s podobiznou krále, si chtějí pohlídat i virtuální svět. Thajské úřady tak varovaly sociální síť s tím, že buď odstraní příspěvky, které jsou kritické k monarchii, nebo si může připravit právníky. Na odstranění 130 příspěvků a stránek má čas do příštího úterý. Informuje o tom server BBC.

Facebook tvrdí, že podobné žádosti od vlád zvažuje a snaží se dodržovat pravidla tak, aby neporušoval lokální legislativu. A ta thajská je nastavena tak, že kritika monarchie, kterou řídí vojenská vláda, je trestná. 

Vojáci v čele vlády už od roku 2014 zablokovali tisíce webů a stíhají kritiky i za příspěvky na sociálních sítích. A to ve jménu dobrého jména monarchie. 

Facebook už s vládou spolupracoval dříve, ale evidentně mu 130 stránek při jeho blokační akci uniklo. Podobně jako Facebook s thajskou vládou spolupracuje i Google. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).