Hlavní navigace

Theatre VR: Český tvůrce Bran Skeldalu zkouší převést divadelní prkna do VR

24. 11. 2017

Sdílet

Tvůrce populární české hry Brány Skeldalu přichází s novým projektem, který rozšiřuje řadu tuzemských projektů zkoumajících, jak by se dala využít virtuální realita (VR).

Jindřich Rohlík v rámci firmy Misterine postupně uvádí do chodu Theatre VR. Na proběhlé mezinárodní herní vývojářské konferenci Games Developer Session (GDS) v Praze projekt vyhrál první cenu v kategorii nezávislých titulů.

Theatre VR konkrétně vytváří virtuální divadelní prostor, kde je možné se po nasazení VR brýlí stát hercem. Zapojit lze živé kolegy nebo umělou inteligenci. Theatre VR prozatím není k dispozici veřejně a prezentována je scéna z Hamleta. Zájemci o přístup k projektu se mohou přihlásit.

Společnost Misterine kromě divadelního VR projektu dělá také na dalších věcech. Zejména tedy na rozšířené realitě, která se využívá v průmyslu 4.0.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 11. 2017 16:57

  gamedev (neregistrovaný)

  Určitě by nebylo naškodu, pokud každá instasnce bude sedět na vlastním serveru, zapojit do hry i trochu vizuálního vzrušení - použil bych UE4, kvalitní modely a animace a udělal z toho funčkní grafický orgasmus, ze kterého člověk nebude chtít ven.
  Potenciál to určitě má.

 • 26. 11. 2017 11:35

  gamedev (neregistrovaný)

  Úplně nesouhlasím.
  Kdyby instance seděly na serveru (vizte třeba nvidia cloud gaming), který by měl dost výpočetní síly (16 Xeonů, 1TB RAM, 32 1080ti co serverová hlava), tak by nebyl problém tohle VR napumpovat. Takové servery ale něco stojí a nevidím žadné reálné využí.

 • 25. 11. 2017 12:35

  zog (neregistrovaný)

  Kvalidní modely a animace, hlavně ty animace něco stojí a bohužel tento projekt je generovat nebude. Grafický orgasmus z toho nebude protože není technologie která by ho v sučasné době na VR zprostředkovala. Koncept je to zajímavý ale spíše mi to připadá jako nepochopení VR. Nejspíš na tom někdo dojí nějakou dotaci.
  Pokud chcete nejlepší české VR zahrajte si Dead Effect 2 VR od Badfly Interactive. Dostupno na steamu pro Vive i Oculus.