Hlavní navigace

TI: Zákon o hazardu přinesl na internet jisté zlepšení, Sazka ale pravidla obchází

23. 6. 2017

Sdílet

Česká pobočka Transparency International a organizace Občané proti hazardu po půl roce zhodnotily, jak v Česku zafungovala novela zákona o hazardu, která měla hazard omezit. Výsledky jsou podle ní polovičaté: herních automatů přibylo a ministerstvo financí pořád nezřídilo zásadní registr hráčů.

V oblasti internetového hazardu obě organizace konstatují určité zlepšení. „Desítky provozovatelů svou činnost v ČR ukončily nebo zmrazily a většina velkých ‚hráčů‘ nová pravidla striktně dodržuje,“ tvrdí.

Tuzemská loterijní firma Sazka ale podle nich pravidla nedodržuje. „Z našeho monitoringu vyplývá, že Sazka porušuje proces registrace nových hráčů. Tato společnost umožňuje novým klientům tzv. zjednodušenou registraci, kdy se totožnost ověřuje pouze na internetu. To vede k tomu, že si mohou hráči zakládat neomezené množství hráčských kont na smyšlené identity,“ říká předseda Občanů proti hazardu Martin Svoboda.

U Sazky je podle něj také možné dobíjet hráčské konto z platební karty, která nemá nic společného s majitelem herního účtu. 

Obě neziskové organizace na webu zveřejnily také detailní přehled aktuálního stavu provozovatelů online sázení.

Mimochodem – na webu se seznamem nepovolených internetových her, kde má ministerstvo financí zveřejňovat adresy stránek, které poskytovatelé připojení musí podle novely zákona blokovat, se zatím neobjevil žádný záznam (s výjimkou metodického pokynu).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).