Hlavní navigace

Toalety, Microsoft i český profesor. Netflix vydal dokument o Billu Gatesovi

23. 9. 2019

Sdílet

Bill Gates

Netflix po nedávném dokumentu The Great Hack, který popisuje dění kolem Cambridge Analytica, zveřejnil další dokumentární dílo týkající se technologií. Jmenuje se Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates a ve třech zhruba padesátiminutových dílech popisuje, jak přemýšlí, funguje a o co se dnes snaží spoluzakladatel Microsoftu. Seriál je dostupný s českými titulky.

Dokument se ani tak nezaměřuje na dřívější dění kolem Microsoftu, i když ani tomu se nevyhne. Chce zejména pochopit to, jak Gates přemýšlí a co ho motivuje k další práci. Jeden z nejbohatších lidí světa se v současné době společně se svojí manželkou skrze nadaci Bill & Melinda Gates Foundation snaží řešit problémy v rozvojových zemích (obrna, hygiena) i na celém světě (energetika).

Zajímavý je i pohled na Gatesova kamaráda a spoluzakladatele Microsoftu Paula Allena, se kterým měli v posledních letech rozepře a před Allenovou nedávno smrtí už se nestihli potkat.

Dokument také akcentuje, jak moc Gates čte knihy. Několikaminutový prostor zde dostává i původem český vědec, profesor a spisovatel Václav Smil, jehož knihy Gatese dlouhodobě chválí a zavázal se je číst všechny.

Na Netflixu je mimo jiné k dostání dokument Silicon Cowboys, který popisuje vznik i zánik společnosti Compaq, která úspěšně vyzvala na souboj IBM a jejíž rozkvět se kryje i s rozjezdem Microsoftu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).