Hlavní navigace

Toalety, Microsoft i český profesor. Netflix vydal dokument o Billu Gatesovi

Sdílet

Jan Sedlák

Netflix po nedávném dokumentu The Great Hack, který popisuje dění kolem Cambridge Analytica, zveřejnil další dokumentární dílo týkající se technologií. Jmenuje se Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates a ve třech zhruba padesátiminutových dílech popisuje, jak přemýšlí, funguje a o co se dnes snaží spoluzakladatel Microsoftu. Seriál je dostupný s českými titulky.

Dokument se ani tak nezaměřuje na dřívější dění kolem Microsoftu, i když ani tomu se nevyhne. Chce zejména pochopit to, jak Gates přemýšlí a co ho motivuje k další práci. Jeden z nejbohatších lidí světa se v současné době společně se svojí manželkou skrze nadaci Bill & Melinda Gates Foundation snaží řešit problémy v rozvojových zemích (obrna, hygiena) i na celém světě (energetika).

Zajímavý je i pohled na Gatesova kamaráda a spoluzakladatele Microsoftu Paula Allena, se kterým měli v posledních letech rozepře a před Allenovou nedávno smrtí už se nestihli potkat.

Dokument také akcentuje, jak moc Gates čte knihy. Několikaminutový prostor zde dostává i původem český vědec, profesor a spisovatel Václav Smil, jehož knihy Gatese dlouhodobě chválí a zavázal se je číst všechny.

Na Netflixu je mimo jiné k dostání dokument Silicon Cowboys, který popisuje vznik i zánik společnosti Compaq, která úspěšně vyzvala na souboj IBM a jejíž rozkvět se kryje i s rozjezdem Microsoftu.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Žádné názory