Hlavní navigace

Tomáš Čupr spouští službu Nakup bezpečně, která má minimalizovat chození do obchodů

27. 3. 2020

Sdílet

NakupBezpecne.cz

Do pilotního testování dnes najíždí platforma Nakup bezpečně, za kterou stojí zakladatel Rohlík.cz Tomáš Čupr a dobrovolníci z projektu COVID19CZ. Informoval o tom časopis Forbes.

Projekt má pomoci tomu, aby se lidé v obchodech zbytečně nepotkávali a snížili tak riziko nákazy. V tuto chvíli je dostupná zatím jen část pro e-shopy, kde se mohou do služby registrovat, napsal na LinkedIn Čupr.

Kamenný obchod může do platformy Nakup bezpečně přidat svůj sortiment a zákazníci pak mohou nákup objednávat online na určitý čas a v obchodě si jej vyzvednout. Časový slot je přitom omezený počtem zákazníků. „Žádné fronty, minimální kontakt. Brzy se snad přidají kurýři a dobrovolníci, kteří nemocným a seniorům nákupy dovezou až domů,“ dodává Čupr.

Nápad na projekt vznikl teprve před týdnem, kdy Čupr ve facebookové skupině COVID19CZ nabídl zapojení firemních i externích zdrojů Rohlíku. Za pomoci Tomáše Matějíčka ze skupiny Miton a dalších dobrovolníků pak začala velmi rychle vznikat samotná služba. 

Ta je nabízena obchodníkům bezplatně. Otazník zatím visí nad schopností služby škálovat v případě velké popularity, nebo zapojení velkých obchodů, vhodná tak bude zatím spíše pro menší kamenné prodejny.

„Máme dva cíle: dostat lidi z front v obchodech a pomoct menším obchodníkům, kteří teď trpí,“ prohlásil Čupr pro český Forbes.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).