Hlavní navigace

Trend Micro se chce v Česku zařadit mezi největší hráče, pomáhá vývoj v Praze

26. 1. 2018

Sdílet

Brumlovka, budova Delta, sídlo českého Microsoftu a HP Autor: Passer Invest

Japonská bezpečnostní společnost Trend Micro chce posílit svoji pozici v Česku a na Slovensku. Koresponduje to s plány v celém regionu střední a východní Evropy. Pro řízení aktivit na tuzemském a slovenském trhu firma koncem loňského roku najala šéfku Pavlínu Volkovou.

„Trend Micro je na jiných trzích výrazně silnější, než tomu je u nás. Na českém trhu se chceme dostat do TOP 3,“ říká Volková pro Lupu. Společnost se popere zejména s konkurenty typu Kaspersky Lab, Symantec a McAfee. Ambice jsou také v Maďarsku, Rumunsku, Polsku, Bulharsku a zemích bývalé Jugoslávie.

„Česko a Slovensko by mělo být po Polsku v regionu největší,“ dodává Volková. Praha také slouží jako školící centrum pro region.

Výhoda pražského vývojového centra

Trend Micro se v posledních letech zaměřovalo zejména na západní trhy a zdejší region žil zejména z historicky instalované báze. Region střední a východní Evropy nyní nicméně slušně roste a pro firmu tak má smysl zaměřit se i sem.

Volková postupně rozjíždí rekonstrukci partnerského kanálu, mluví s novými partnery (zatím jich je deset) a dokončuje spolupráci s jedním tuzemským cloudovým providerem. Trend Micro se chce hodně soustředit například na pokrývání hybridního cloudového prostředí. Distributoři se měnit nebudou, těmi zůstávají Veracomp a Arrow ECS.

Trend Micro má v Česku také jednu výhodu. V Praze totiž funguje vývojové centrum. Japonci k němu přišli po odkupu divize TippingPoint od Hewlett Packard Enterprise a koncem roku 2016 ho rozšířili (více v našem článku). Na Brumlovce konkrétně funguje laboratoř DVLabs. Je jedním ze dvou center na světě, druhé je v Austinu v Texasu.

Samotný TippingPoint je v nabídce Trend Micro integrovaný produktově a od prvního kvartálu 2018 se rozjíždí také jeho obchodní podpora.

Tuzemské vývojové centrum také pomáhá v edukaci trhu a dalších podpůrných aktivitách. Koncem loňského roku třeba na ČVUT Trend Micro uspořádalo soutěž Capture the Flag 2017, kde týmy plnily několik úloh spojených s kyberbezpečností (hledání zranitelností, vedení útoků na IT infrastrukturu, reagování na útoky, zajišťování ochrany prvků, programování).

Soutěž nakonec vyhrál tým „VztekOverflow“ složený ze studentů ČVUT a Masarykovy univerzity. Trend Micro tým nyní vysílá na stáž do výzkumného centra v Torontu. Navázat chce dalšími ročníky soutěže. Trend Micro také v loňském roce spustilo startupový fond se 100 miliony dolarů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 1. 2018 10:23

    zaty (neregistrovaný)

    To asi záleží, na jaký segment se zaměřují. Co jsem měl tu možnost vidět počítače z několika nadnárodních korporací = řádově tisíce uživatelů, měli jako AV právě Trend Micro, Symantec, nebo McAfee (tady to byl nejen AV, ale i SIEM a DLP).

  • 27. 1. 2018 0:12

    bez přezdívky

    tohle je nějaká placená dezinformace či co ??

    ".. Společnost se popere zejména s konkurenty typu Kaspersky Lab, Symantec a McAfee... "

    FAK?? McAfee?? které je totálně odepsané.. ? Navíc na českém trhu?? - kde máte AVG, AVast, ESET.. ?? Pokud tyto konkurenty nejmenovala sama ona ředitelka, tak se autor tohoto článku má sakra co učit o reálném zastoupení antivirů mezi CZ/SK populací...

  • 10. 5. 2018 13:34

    ze AVG a Avast (neregistrovaný)

    Hele, to jsou "druhé" husle v celosvětovém porovnání. To by ste mohli doplnit K7, Microsoft Defender a podobně. :)
    Jistě, že to nejsou malé firmy a mají docela slušnej podíl na trhu ale hlavními hráči jsou například: McAfee, Symantec, Kaspersky, Trend Micro.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).