Hlavní navigace

Trump: USA bude s Ruskem spolupracovat na kybernetické bezpečnosti. Anebo ne

10. 7. 2017

Sdílet

Americký prezident Donald Trump nepřestává fascinovat tím, jaké informace dokáže zveřejnit, aby je vzápětí sám zpochybnil nebo popřel. O víkendu se v sérii tweetů vrátil ke své schůzce s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Mimo to, že se s Putinem údajně dohodl na příměří v některých částech Sýrie, Trump v sérii tweetů prohlásil, že s ruským protějškem diskutoval také o vytvoření „nedobytné“ kyberbezpečnostní jednotky, která by měla zabránit hackerským útokům na volební systémy a dalším negativním jevům.

Vzhledem k tomu, že americké úřady právě prošetřují možné snahy Ruska o ovlivnění loňských prezidentských voleb právě prostřednictvím kyberútoků, vyvolalo prohlášení v USA dost udivené reakce.

Trump zároveň napsal, že na Putina „silně tlačil“ v otázce, zda se Rusko snažilo americké volby ovlivnit, a Putin to vehementně popřel. 

O několik hodin později ale přišel obrat. Americký prezident v dalším tweetu řekl, že všechno je jinak. „Fakt, že jsem s prezidentem Putinem o kyberbezpečnostní jednotce diskutoval, neznamená, že si myslím, že vznikne. Nevznikne. Ale příměří bude,“ napsal.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).