Hlavní navigace

Trump: USA bude s Ruskem spolupracovat na kybernetické bezpečnosti. Anebo ne

Sdílet

David Slížek 10. 7. 2017

Americký prezident Donald Trump nepřestává fascinovat tím, jaké informace dokáže zveřejnit, aby je vzápětí sám zpochybnil nebo popřel. O víkendu se v sérii tweetů vrátil ke své schůzce s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Mimo to, že se s Putinem údajně dohodl na příměří v některých částech Sýrie, Trump v sérii tweetů prohlásil, že s ruským protějškem diskutoval také o vytvoření „nedobytné“ kyberbezpečnostní jednotky, která by měla zabránit hackerským útokům na volební systémy a dalším negativním jevům.

Vzhledem k tomu, že americké úřady právě prošetřují možné snahy Ruska o ovlivnění loňských prezidentských voleb právě prostřednictvím kyberútoků, vyvolalo prohlášení v USA dost udivené reakce.

Trump zároveň napsal, že na Putina „silně tlačil“ v otázce, zda se Rusko snažilo americké volby ovlivnit, a Putin to vehementně popřel. 

O několik hodin později ale přišel obrat. Americký prezident v dalším tweetu řekl, že všechno je jinak. „Fakt, že jsem s prezidentem Putinem o kyberbezpečnostní jednotce diskutoval, neznamená, že si myslím, že vznikne. Nevznikne. Ale příměří bude,“ napsal.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.