Hlavní navigace

Tržby Cleverlance ES z Komárkova IT impéria Aricoma se dostaly nad miliardu

Sdílet

Jan Sedlák 7. 9. 2021
Karel Komárek, KKCG

Tuzemská IT společnost Cleverlance Enterprise Solutions v loňském roce vytáhla tržby nad miliardu, konkrétně na 1,048 miliardy korun. Zisk po zdanění se dostal na 77,9 milionu. Rok předtím to dělalo 937, respektive 59,6 milionu.

Cleverlance ES spadá do skupiny Aricoma Group, kterou postupně skládá KKCG Karla Komárka. Patří sem ještě AutoCont, DataSpring, AEC, Cloud4com, AEC, Internet Projekt a dvě švédské akvizice - Seavus a Stratiteq. Roční tržby skupiny jsou 8,8 miliardy korun se ziskem EBITDA 962 milionů.

Cleverlance ES je součástí skupiny Cleverlance Group, kam patří také Cleverlance H2B, CES EA, Cleverlance Slovakia a Cleverlance Deutschland. Aricoma zde vlastní 70 procent, zbytek Invinit Group. Konsolidovaný obrat celé skupiny Cleverlance činil 1,4 miliardy korun se ziskem EBITDA přes 167 milionů.

Cleverlance ES dodává vývoj, služby a softwarové licence pro velké zákazníky jako T-Mobile, O2, Vodafone, Česká spořitelna, ČSOB, Raiffeisenbank a zejména Škoda Auto. Firma loni měla 280 zaměstnanců se mzdovými náklady přes 200 milionů korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.