Hlavní navigace

TTC Marconi má nového ředitele, firmu povede František Mikeš ze Schneideru

Sdílet

Jan Sedlák

Společnost TTC Marconi, která spadá do rozsáhlého holdingu TTC, má od března nového výkonného ředitele. Stal se jím František Mikeš, který doposud působil jako viceprezident IT byznysu v Schneider Electric pro český, slovenský a polský trh. Předtím pracoval v Altronu.

Schneider Electric se pod Mikešovým vedením snažila dělat byznys kolem tuzemských datových center. Dodala například technologie do datacentra Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR, které vědci využívají pro výpočty.

TTC Marconi je jedna ze společností spadající pod TTC, které se věnují aktivitám kolem ICT technologií. Dělá například datové sítě nebo IP komunikaci. Marconi v roce 2016 rozjela transformaci, v rámci které vytvořila čtyři hlavní produktové skupiny. V roce 2016 firma utržila přes 392 milionů korun. Je aktivní také v Rusku či na Ukrajině.

Do holdingu také spadají společnosti jako TTC Teleport, která provozuje dvě pražská datacentra patřící mezi největší v Česku, nebo TTC Telekomunikace vyrábějící a vyvíjející telekomunikační zařízení.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?