Hlavní navigace

Tweetbot a další aplikace přišly o funkce, Twitter jim totiž omezil přístup k datům

16. 8. 2018

Sdílet

Tweetbot Autor: Tweetbot

Řada uživatelů populárních aplikací na tweetování dnes asi bude nepříjemně překvapená. Aplikace třetích stran jako Tweetbot, Twitterific, Tweetings a další k 16. srpnu přišly o některé své funkce. Důvod? Twitter vývojářům aplikací třetích stran (podle plánu oznámeného loni v dubnu) zablokoval přístup k některým funkcím svého API.

Například Tweetbot, který je populárním klientem pro iOS, už vydal novou verzi a oznámil, že se změny týkají hlavně streamování timeline do aplikací v reálném čase – ode dneška bude místo toho stav timeline zjišťovat jednou za 1–2 minuty. Na mobilních telefonech to zřejmě nemusí být větší problém, protože uživatelé většinou i teď aktualizují timeline ručně (potažením).

Uživatelé se ale také musí smířit se změnou u push notifikací – některé už v Tweetbotu nebudou vůbec dostávat (upozornění na lajky, retweety s komentářem i bez, sledování) a jiné budou přicházet se zpožděním (upozornění na nové zmínky a doručené zprávy).

Tweetbot také musel odstranit další části aplikace, ke kterým už nebude od Twitteru dostávat data:

Vývojáři aplikací třetích stran si mohou od Twitteru koupit přístup k jeho novému API, které podobná omezení nemá. Twitter ale nasadil dost drastické ceny, které začínají u necelých 12 USD za uživatele a měsíc (a to při maximu 250 uživatelů), další ceny Twitter veřejně neuvádí.

Aplikací přímo od Twitteru se změny netýkají a budou fungovat nadále stejným způsobem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).