Hlavní navigace

Twisto loni dosáhlo obratu 150 milionů korun. Do zisku by se podle Šmídy mělo dostat příští rok

3. 3. 2021

Sdílet

Twisto logo Autor: Twisto, upraveno Lupa.cz

Aplikace Twisto, která zákazníkům zprostředkovává odložené platby loni dosáhla obratu 150 milionů korun. Firma své zákazníky zaplatila zhruba 3,2 miliardy korun, což představuje meziroční růst o více než 50 % a počet transakcí stoupl o skoro 80 % na 6,8 milionů plateb.

Výnosy Twista v loňském roce dosáhly 150 milionů korun. Společnost nebyla v zisku. Do zisku by se Twisto mělo dostat v roce 2022," uvedl zakladatel a CEO Twista Michal ŠmídaFirma funguje v Česku a v Polsku a platební aplikace je spojená s kartou Mastercard.

Podnikání platební aplikace Twisto zkomplikovala i pandemie koronaviru, která zpomalila plánovaný růst. „Ačkoliv jsme chtěli v loňském roce řešit především expanzi a plánovali jsme si výrazně větší růst, hodnotíme rok 2020 v rámci možností velmi pozitivně," říká Šmída s tím, že během pandemie se firmě podařilo udělat změny ve fungování organizace, které udělaly z Twista udržitelnější byznys.

"V letošním roce se ovšem chceme vrátit k plánům na expanzi a věříme, že se nám opět podaří mít růst přesahující 100 procent ve většině námi měřených parametrů,“ dodává Šmída.

Platby přes službu Twisto Pay na konci loňského roku umožňovalo 2 400 e-shopů, přičemž meziročně jejich počet stoupl o polovinu. 60 % z e-shopů umožňujících platby přes Twisto bylo v Polsku. Firma očekává, že počet partnerských e-shopů brzy překoná 4 tisíce.

Twisto účet využívá přes 170 tisíc zákazníků a jejich počet meziročně vzrostl o 20 %. Účet dnes obsahuje platební kartu, virtuální kartu, platbu mobilním telefonem přes Apple Pay a Google Pay, platbu složenek a faktur Snap a dělení společných nákupů s názvem Split.

„V roce 2020 se nám podařilo rozšířit naši produktovou nabídku o ‚třetinku‘ – rozložení online nákupu na tři platby s nulovým navýšením. Tímto jsme se značně přiblížili světovým standardům, které v BNPL (Buy Now Pay Later) panují," říká Šmída s tím, že Twisto vedle třetinky rozvíjí i koncept digitálních splátek, které si zákazníci nastaví přímo v aplikaci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).