Hlavní navigace

Twisto přichází s bezdotykovým platebním náramkem a vlastní platební kartou

21. 11. 2017

Sdílet

Český startup Twisto nabízející tzv. odložené platby nedávno oznámil novou investici a expanzi do Polska a v televizní reklamě zvěstuje příchod Splatitele. Od listopadu začal zákazníkům nabízet také vlastní platební kartu a platební náramek, kterým se dá platit u bezdotykových terminálů.

Kartu či náramek může zákazník získat jen k založeném Twisto Účtu a může je využívat pouze k platbám jeho prostřednictvím (není tedy napojen na klasický bankovní účet klienta).

Twisto Účet je uživatelským účtem, který klientovi umožňuje odkládat platby za nákupy a platit je později najednou. Pokud zákazník vše zaplatí v následujícím měsíci, neúčtuje mu Twisto žádné poplatky. Za delší odkládání plateb pak platí poplatky podle výše dlužné částky a doby odkladu.


Autor: Twisto

Vedení účtu bylo původně zdarma, s uvedením karty a náramku ale Twisto k free variantě přidává také dva placené tarify Standard (49 Kč měsíčně) a Premium (99 Kč měsíčně). Kartu a náramek si může zákazník pořídit jen k placeným tarifům.

„O platební kartu ještě před jejím vydáním projevilo zájem více než 5500 zákazníků, kteří již začali karty dostávat od počátku listopadu. 80 % zájemců projevilo zájem i o platební náramek,“ tvrdí Twisto v tiskové zprávě. Zákazníci, kteří o kartu zažádají do konce roku, dostanou náramek zdarma, poté bude stát 199 Kč.


Karta a náramek jsou propojeny s mobilní aplikací, která zobrazuje upozornění na provedené platby nebo se jejím prostřednictvím dá zablokovat ztracená či ukradená karta. Twisto nabízí také doplňkové služby jako Twisto Snap, která usnadňuje placení faktur nebo složenek. Zákazníci je mohou poslat jako přílohu e-mailu (stačí je například vyfotit telefonem) a Twisto se postará o platbu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).