Hlavní navigace

Twitter přichází s osekanou verzí Lite. Má především ušetřit data

6. 4. 2017

Sdílet

Rychleji a úsporněji. Sociální síť představila novou verzi svého mobilního webu. Verze Lite je zaměřena především na trhy, kde není dostatečně rychlé připojení. Twitter se s novinkou, včetně detailů, pochlubil na svém blogu

Novinka šetří data, kde se dá. Nestahuje obrázky v plném rozlišení a videa se natahují až v okamžiku, kdy na ně uživatel v mobilu klikne. Firma tvrdí, že Lite dokáže natáhnout obsah do pěti vteřin na většině 3G mobilech s tím, že dokáže ušetřit až 70 procent dat. 

Twitter tvrdí, že na novince spolupracoval s Googlem. I proto se v Androidu navíc objeví třeba push notifikace. Webová aplikace ale jinak funguje stejně jako aplikace mobilní.

Twitter Lite by měl být k dispozici po celém světě. A není třeba nic instalovat. Novinka by měla být novým standardem sociální sítě ve světě mobilního webu.

Úspornou verzi pro rozvojové trhy připravil i Google pro svůj YouTube. Aplikace YouTube Go nabízí funkce jako třeba stahování videí pro offline použití nebo posílání klipů mezi smartphony bez využití dat. Není ale dostupná všude. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).