Hlavní navigace

Týdeník Euro: TV Nova by mohl koupit podnikatel Jiří Šmejc

14. 5. 2019

Sdílet

TV Nova - logo Autor: TV Nova

Týdeník Euro v aktuálním vydání informuje o krocích investiční skupiny Emma Capital, kterou ovládá podnikatel Jiří Šmejc. Podle týdeníku prodala 25% podíl v loterijní firmě Sazka a současně o 2,5 % snížila svůj podíl v Home Credit Group. Výnos odhaduje časopis na 10 miliard korun.

Euro tyto změny hodnotí jako přípravu peněz na velkou transakci a připomíná, že se na trhu spekuluje o Šmejcově zájmu koupit televizi Nova. Investiční skupina tyto informace nekomentovala.

Rodák z Karlových Varů už spolumajitelem Novy byl. Kapitálově do ní vstoupil v roce 1999, kdy se Vladimír Železný rozešel s americkým investorem CME a budoval „novou Novu“ na Barrandově. Šmejc se stal generálním ředitelem nové servisní organizace Česká produkční 2000 a zároveň působil jako jednatel držitele licence, společnosti CET 21. 

Když v roce 2002 vstoupila do Novy také skupina PPF Petra Kellnera, oba podnikatelé se dohodli na vykoupení ostatních akcionářů. Na konci této transakce kontroloval Jiří Šmejc 34% akcií televize. Americká CME si Novu koupila zpátky v prosinci 2004.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).