Hlavní navigace

U+Ventures začíná investovat i do cizích startupů. První je americký Igluu

27. 7. 2017

Sdílet

Dosud v U+Ventures podporovali jen projekty založené samotnými zaměstnanci. To se teď mění. Igluu zprostředkovává střednědobé pronájmy v oblasti státu New York, zejména pro studenty. 

Za newyorským startupem ale stojí Češi. Založil ho Martin Mucha, viceprezident Cerco Funding, private equity fondu zaměřeného na nemovitosti. A agentura Jana Beránka projekt dobře zná, podílela se totiž na jeho vývoji od samotného začátku – od designu, uživatelských výzkumů a prototypování přes vývoj až po zajištění chodu Amazon Web Services. 

A výměnou za vývoj produktu získalo U+ osmiprocentní podíl ve firmě. Ten je oceněný řádově v nižších stovkách tisíc dolarů. 

„Do firmy bychom si nepustili jen tak někoho, U+ ale nebyla typický dodavatel, byla nám průvodcem, nastavila jednotlivé části projektu a vedla celý vývoj,“ říká o projektu Mucha. 

Podle Jana Beránka firma dostává podobné nabídky často. „Poptávky po naší práci za podíl dostáváme denně, doposud jsme je však bez výjimky odmítali,“ vysvětluje.

U+ Ventures dosud podpořila vlastní projekt Traffika, startup řešící alokaci lidí a výnosnost klientů v agenturách. Novým přírůstkem do rodiny 100% vlastněných projektů je pak James, firma nabízející rychlé prototypování a makety, cílící primárně na americkou startupovou klientelu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).