Hlavní navigace

Uber reaguje na COVID-19, zavádí sérii opatření ve vozech

15. 5. 2020

Sdílet

Uber zástěna

Dopravní firma Uber představila sadu bezpečnostních opatření, která mají chránit zdraví uživatelů jeho aplikace. V autech přibydou plastové zástěny, řidičům i cestujícím nové povinnosti a storno jízdy z bezpečnostních důvodů bude zdarma, a to jak ze strany cestujícího, tak řidiče. CEO společnosti Uber Dara Khosrowshahi o tom informoval během online konference s médii.

Nová pravidla jsou globální a nereflektují tak například evropské uvolňování vládních opatření. Od příštího týdne (začnou platit 18. května) budou všem cestujícím, řidičům i kurýrům Uberu v Česku zobrazovány bezpečnostní informace a těm tak přibydou nové povinnosti (například povinná pravidelná dezinfekce vozů). Řidiči budou také vyzváni, aby si pořídili selfie a aplikace automaticky ověří, jestli na sobě mají roušku.

Mezi opatření patří také instalace plastových zástěn ve vozidle, ty by měli řidiči získat od platformy zdarma, bezpečnostní pokyny ve vozech a osobní ochranné prostředky pro řidiče.

Řidič, který platformě neprokáže, že sebe a okolí chrání ústenkou či jinou adekvátní ochrannou pomůckou, se nebude moci do systému přihlásit.

Cestujícím bude naopak aplikace před jízdou připomínat, jaké bezpečnostní pokyny by měli v zájmu svého zdraví dodržovat a budou muset odsouhlasit, že před jízdou podstoupili některé základní bezpečnostní procedury. Nová pravidla budou platit minimálně do konce června. V aplikaci se má také objevit nová možnost zpětné vazby obsahující například možnost stížnosti, pokud jezdec či řidič nenosí ochrannou roušku, za opakované nahlášení přitom hrozí ztráta přístupu k Uber účtu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).