Hlavní navigace

Uber v Praze spustí rozvážku jídla Uber Eats, web už je v češtině

5. 2. 2018

Sdílet

Uber Eats

Uber se chystá v Praze spustit službu Uber Eats, která se zaměřuje na rozvážku jídla. Oficiální web už má k dispozici českou lokalizaci a týdeník Euro uvádí, že by ke spuštění služby mělo dojít nejpozději do léta letošního roku.

Uber Eats funguje podobně jako DámeJídlo, řidiči tedy vozí z partnerských restaurací online objednávky. Uber plánuje v Česku tyto partnerské restaurace nasbírat a stejně tak chce službu prosadit u řidičů. Ti tak mohou například vykrývat dobu, kdy nemají žádné zákazníky na tradiční přepravu. Zapojit se budou moci i řidiči kol a motorek.

Objednávání funguje prostřednictvím mobilní aplikace Uberu, případně přes web. Zákazníci za dovoz platí v rámci běžného účtu Uberu. Doba doručení se ve světě pohybuje okolo půl hodiny, ceny se pak liší dle algoritmů Uberu (vytíženost a podobně), ale také dle požadavků restaurace.

Seznam měst, kde Uber Eats funguje, je veřejně k dispozici. Už jich je více než 200, včetně desítek míst v Evropě. České zastoupení Uberu vstup do Prahy prozatím nekomentuje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.