Hlavní navigace

Uber v Praze spustí rozvážku jídla Uber Eats, web už je v češtině

Sdílet

Jan Sedlák 5. 2. 2018

Uber se chystá v Praze spustit službu Uber Eats, která se zaměřuje na rozvážku jídla. Oficiální web už má k dispozici českou lokalizaci a týdeník Euro uvádí, že by ke spuštění služby mělo dojít nejpozději do léta letošního roku.

Uber Eats funguje podobně jako DámeJídlo, řidiči tedy vozí z partnerských restaurací online objednávky. Uber plánuje v Česku tyto partnerské restaurace nasbírat a stejně tak chce službu prosadit u řidičů. Ti tak mohou například vykrývat dobu, kdy nemají žádné zákazníky na tradiční přepravu. Zapojit se budou moci i řidiči kol a motorek.

Objednávání funguje prostřednictvím mobilní aplikace Uberu, případně přes web. Zákazníci za dovoz platí v rámci běžného účtu Uberu. Doba doručení se ve světě pohybuje okolo půl hodiny, ceny se pak liší dle algoritmů Uberu (vytíženost a podobně), ale také dle požadavků restaurace.

Seznam měst, kde Uber Eats funguje, je veřejně k dispozici. Už jich je více než 200, včetně desítek míst v Evropě. České zastoupení Uberu vstup do Prahy prozatím nekomentuje.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 4. 2018 1:25

  Lukas (neregistrovaný) 178.77.247.---

  Tys napsal pár vět, které vůbec nedávají smysl. Četl sis to po sobě?

 • 24. 7. 2018 19:15

  Jirka (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  To asi hodně nevíš, jak funguje dame jídlo. Všecko co se týče provize platí restaurace a věř mi, že provize není malá

 • 14. 8. 2018 7:52

  Tomáš (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Ahoj jsou to všechno jen keci včera jsem byl na pohovoru v uber a paní jen něco mektala že snad v září pak že to spuštěn ve čtvrtek atd atd a nakonec aby mě odpalkovala tak mi řekla že bych zatím jezdil pro nějakou jinou firmu za úplně směšné drobné a ještě si huntovat svoje auto. Takže ať uber jde pryc

 • 5. 9. 2018 11:16

  Jonáš (neregistrovaný) 195.250.152.---

  Využijte slevu na první objednávku uber eats 100Kč! - eats59nv9

 • 6. 2. 2018 1:05

  Tomas (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Takže místo firem, které aspoň částečně za to nějak ručí, to budou vozit nějací zoufalci či cizinci v autech. A celé to bude dražší (pokud vezmu obvyklé provize Uberu) hlavně pro restaurace. To bude super, zlaté Dáme Jídlo. Doufám že vydrží. Vůbec tady ta móda posledních pár let, kdy se byznys (často na hraně zákona) maskuje za nějakou "sdílenou ekonomiku", o které vlastně nikdo neví, co to má či nemá být, je podivná. A hlavně, mít na všechno aplikaci, bez toho si někteří už ani snad neumí dojít ani na záchod.