Hlavní navigace

Uber v Praze spustí rozvážku jídla Uber Eats, web už je v češtině

Jan Sedlák

Uber se chystá v Praze spustit službu Uber Eats, která se zaměřuje na rozvážku jídla. Oficiální web už má k dispozici českou lokalizaci a týdeník Euro uvádí, že by ke spuštění služby mělo dojít nejpozději do léta letošního roku.

Uber Eats funguje podobně jako DámeJídlo, řidiči tedy vozí z partnerských restaurací online objednávky. Uber plánuje v Česku tyto partnerské restaurace nasbírat a stejně tak chce službu prosadit u řidičů. Ti tak mohou například vykrývat dobu, kdy nemají žádné zákazníky na tradiční přepravu. Zapojit se budou moci i řidiči kol a motorek.

Objednávání funguje prostřednictvím mobilní aplikace Uberu, případně přes web. Zákazníci za dovoz platí v rámci běžného účtu Uberu. Doba doručení se ve světě pohybuje okolo půl hodiny, ceny se pak liší dle algoritmů Uberu (vytíženost a podobně), ale také dle požadavků restaurace.

Seznam měst, kde Uber Eats funguje, je veřejně k dispozici. Už jich je více než 200, včetně desítek míst v Evropě. České zastoupení Uberu vstup do Prahy prozatím nekomentuje.

Našli jste v článku chybu?
  • 6. 2. 2018 1:05

    Tomas (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Takže místo firem, které aspoň částečně za to nějak ručí, to budou vozit nějací zoufalci či cizinci v autech. A celé to bude dražší (pokud vezmu obvyklé provize Uberu) hlavně pro restaurace. To bude super, zlaté Dáme Jídlo. Doufám že vydrží. Vůbec tady ta móda posledních pár let, kdy se byznys (často na hraně zákona) maskuje za nějakou "sdílenou ekonomiku", o které vlastně nikdo neví, co to má či nemá být, je podivná. A hlavně, mít na všechno aplikaci, bez toho si někteří už ani snad neumí dojít ani na záchod.