Hlavní navigace

Antimonopolní úřad dal zelenou spojení DPD a Geis

17. 12. 2019

Sdílet

dpd

Spojení doručovatelů balíků DPD (Schweiz) AG se společnostmi Geis Parcel CZ a Geis Parcel SK podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže vzhledem k jejich relativně malé velikosti a silně kompetitivnímu prostředí nepředstavují pro hospodářskou soutěž žádné riziko. 

„S ohledem na relativně nízké tržní podíly spojením vzniklého subjektu a působení dalších významných soutěžitelů, z nichž někteří jsou součástí nadnárodních celosvětově působících podnikatelských skupin, a neexistenci faktorů zvyšujících pravděpodobnost koordinace chování soutěžitelů, posuzované spojení nevzbuzuje v dotčené oblasti obavy z podstatného narušení hospodářské soutěže,“ prohlásil úřad.

DPD AG patří pod francouzskou skupinu La Poste SA, která vedle kurýrních služeb poskytuje také retailové půjčky a pojištění. V České republice společnost podniká prostřednictvím kurýrní společnosti DPD CZ.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).