Hlavní navigace

Unicorn kupuje brněnskou elektronickou žákovskou knížku Edookit

18. 2. 2020

Sdílet

Edookit

Česká společnost Unicorn, jejíž tržby v loňském roce dosáhly na 4,2 miliardy korun, koupila rovněž českou firmu Edookit. Získala v ní stoprocentní podíl. Největším podílníkem doposud byl s více než 40 procenty jednatel Roman Vejražka, výrazných 20 procent pak držel Jakub Stěpaník. Cena transakce nebyla zveřejněna. Edookit stejně tak v posledních letech nezveřejnil finanční výsledky.

Edookit vyvíjí informační systémy pro školy včetně elektronických žákovských knížek. „Akvizicí rozšiřujeme portfolio produktů a služeb o řešení, které zjednodušuje výuku a administrativu na školách a zajišťuje komunikaci mezi školou, žáky a rodinou. Nabídneme školám snadný přístup k online vzdělávání a našim kurzům Red Monster využívajícím nejmodernější technologie. Naší ambicí je poskytovat tato řešení nejen v Česku, ale i v dalších zemích,“ uvádí k obchodu Unicorn.

Brněnský Edookit vznikl v roce 2009 a dle oficiálních údajů ho používají řádově stovky škol v Česku, Bulharsku, Německu a na Slovensku. Celkově jde o 350 tisíc uživatelů, mezi které se počítají žáci, učitelé a rodiče. Systém funguje skrze cloud a mobilní aplikaci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).