Hlavní navigace

UniCredit Bank spouští Google Pay pro platební karty Visa

10. 12. 2019

Sdílet

Google Pay logo Autor: Google

Česká pobočka UniCredit Bank minulý týden spustila podporu Apple Pay pro karty Visa a dnes k tomu u Visy přidává také Google Pay. Oba mobilní platební systémy podporuje i v případě karet MasterCard.

Přidání Visa karty do Google Pay probíhá standardně. Do aplikace je třeba zadat číslo platební karty a další údaje. Google následně zašle registrační kód, který je třeba rovněž zadat.

„Pro placení na internetu mohou Google Pay využít i klienti, kteří mají Google účet. I k němu lze totiž platební kartu připojit a pohodlně platit bez nutnosti zdlouhavě vyplňovat online platební formuláře. Služba v současnosti podporuje platební brány Global Payments Europe, PayU a GoPay, které využívá většina českých e-shopů,“ dodává banka.

UniCredit neuvádí, kolik zatím její zákazníci skrze Google Pay utratili. V případě Apple Pay a MasterCard se během prvního měsíce protočilo téměř sto milionů korun v rámci 225 tisíc transakcí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 12. 2019 2:19

    PA

    Byť je tato funkčnost super, tak zrovna Unicredit by se mělo primárně soustředit na jejich internetové bankovnictví, mobilní aplikace, způsob podpisování a další funkčnosti. To samé v rámci produktů a komunikace s klienty. Horší banku jsem za posledních 20 let nezažil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).