Hlavní navigace

UPS tvrdí, že vymyslelo, jak ufinancovat rozvoz zásilek drony

22. 2. 2017

Sdílet

Auta jako mobilní základny dronů. Americké UPS podle agentury Reuters tvrdí, že to je budoucnost zapojení automatických pošťáků. 

„Vždycky se díváme u našich projektů na jejich návratnost,“ tvrdil podle agentury investorům finanční ředitel logistické firmy Richard Peretz. UPS testovalo projekt na Floridě a počítá, že by mohl zlevnit doručování balíčků především v řídce obydlených místech na americkém venkově. 


Zdroj: UPS

Auto s drony vlastně vytvoří malý mikroregion, který drony pohodlně obhospodaří, a není nutné vytvářet síť skladů tak, aby se drony zvládaly vracet. Zároveň by řidič mohl vykládat a rozvážet i těžší balíky, které musí předávat osobně. V jeho dodávce by zatím přistávala a startovala skupina dronů s menšími zásilkami. 

V tuzemsku zatím oficiálně zkoušel roznášku dronem jen Mall.cz. Stejně jako u nás, tak i v Americe zatím drony naráží na legislativu. Ani americké úřady zatím totiž nedaly dohromady pravidla, podle kterých by mohly oblohu zaplnit drony. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).