Hlavní navigace

Úspěšný Beat Saber dále roste, Češi s Korejci vytvořili arkádový automat

27. 8. 2018

Sdílet

Beat Saber Arcade

Export českých technologií a obsahu pro virtuální realitu pokračuje. Úspěšný titul Beat Saber od pražského studia Beat Games (Hyperbolic Magnetism) se spojil s jihokorejskou společností SKonec Entertainment a postupně se má začít objevovat také ve formě takzvaných arkádových automatů.

SKonec tvoří obsah pro VR a spolupracuje s firmami jako Sony, Samsung, Intel, Google, LG nebo Microsoft. Firma vedle samotného obsahu rozjela projekt VR SQUARE, což je rozsáhlý multiplex, ve kterém je dostupná virtuální realita. S VR headsety se sedí třeba na horské dráze, závodním trenažeru, na houpačce a podobně. Jde o podobnou formu atrakce, kterou nabízí i pražský Golem VR.

Beat Saber Arcade

SKonec začne zejména v zemích v Asii nabízet nové arkádové kabinety připravené speciálně pro Beat Saber. Určeny jsou pro provozovatele všemožných heren a zábavních komplexů. Zejména v Japonsku a Jižní Koreji jsou „arkádovky“ stále velice oblíbenou formou zábavy. Stále vychází nové přístroje s aktuálními tituly.

Beat Saber Arcade Machine bude poprvé k vidění na Korea VR Festivalu a GTI Expo v Číně. Další rozšiřování se má oznámit později.

Čeští Beat Games zároveň s vydáním arkádového automatu chtějí řešit problematiku licencí používající Beat Saber pro komerční účely. Autoři na stránkách píší, že provozovatelé používají retailovou verzi pro běžné uživatele právě k provozu ve veřejném prostoru a že nyní budou k dispozici cesty k využití správné komerční licence.

Beat Saber mimo jiné nedávno získal nominaci ve VR Awards 2018 o nejlepší VR hru roku. Rozhovory s tvůrci si můžete přečíst u nás na Lupě:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).