Hlavní navigace

Ústí chystá první hackathon v kraji. Data dodá dopravní podnik i Seznam

30. 5. 2017

Sdílet

Už o víkendu se na severu Čech rozjede akce Ústí City Hackathon. Tématem je poslední dobou populární „smart city“ za využití otevřených dat.

Ta pro první ústecký hackathon poskytne Dopravní podnik města Ústí nad Labem. Podle pozvánky budou k dispozici na ústecké ekonomické fakultě data o průjezdech vozidel skrz křižovatky, s hustotou dopravy a strukturou parkovišť, k dispozici bude také hluková mapa. Mimo to budou soutěžící moci využít statistická anonymizovaná data o plánování tras a vyhledávání na portále Mapy.cz.

Tří- až pětičlenné týmy budou mít od pátku do neděle čas na to přijít s řešením problémů města nebo jejich vylepšení v duchu konceptu chytrého města a mobility. 

„Když se podaří vymyslet užitečnou věc, službu či aplikaci, vynasnažíme se, aby nezůstalo jen u projektu. Umíme projekty připravit k podnikání, sehnat investora nebo najít další uplatnění,“ tvrdí Tomáš Siviček z Inovačního centra Ústeckého kraje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).