Hlavní navigace

Už je to tu, ESET vydává antivir pro chytré televize s Androidem

26. 2. 2018

Sdílet

ESET Smart TV Security

Slovenská kyberbezpečnostní společnost ESET jako první z velkých hráčů představila sadu nástrojů pro zabezpečení chytrých televizí s operačním systémem Android TV. ESET Smart TV Security je možné si pořídit přímo na televizi v rámci obchodu Google Play a také skrze tradiční partnerské online kanály.

Přesně statistiky a reporty toho, kolik útoků už na chytré televize míří, prozatím nejsou k dispozici. Podle zástupců ESETu lze očekávat, že výskyt takových akcí poroste s tím, jak se do domácností stále více chytré televize dostávají.

„Útočníci vždy jdou tam, kde je dostatek lidí, a tedy i potenciál pro získání peněz,“ popisuje pro Lupu technický ředitel slovenské společnosti Juraj Malcho. „V případě Android TV je tvorba škodlivého kódu zjednodušená i tím, že oproti jiným televizním platformám není nutné již napsané kódy pro tradiční Android příliš upravovat.“

V praxi už je možné se setkat s ransomwary, které televizi zcela zablokují. Jsou také případy, kdy chytré televize těží kryptoměny. Taktiky, jak škodlivý kód do televize dostat, jsou podobné jako u mobilů. Často jde o phishing vedoucí na napadené stránky a podobně.

Televizi lze zneužít i k dalším účelům. Na dálku lze například zapnout kameru a mikrofon. Převzít lze kontrolu nad sociálními médii, dostat se do dalších zařízení v jedné síti nebo třeba sbírat data. Organizace Consumer Reports před pár dny zveřejnila výsledky studie, podle které pod kontrolou hackerů mohou být až miliony chytrých televizí.

ESET v rámci Smart TV nabízí antivirus, ochranu proti ransomwaru, skenování více zařízení včetně připojených USB, anti-phishing, plánované skenování a také aktualizace. V rámci premium modelu jsou funkce zahrnuty všechny. Freemium je v základu zdarma a připlácí se za anti-phishing a plánované skeny.

Jak vypadá ESET Smart TV pro chytré televize s Androidem:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).