Hlavní navigace

Už ne pouze virtuální operátor, ČEZ se chce účastnit aukce na 5G sítě

17. 3. 2020

Sdílet

Elektrárna Tušimice Autor: Wikimedia Commons

Zájemcem o účast v chystané aukci kmitočtů pro mobilní 5G sítě je také polostátní energetický kolos ČEZ. Na dnešní online tiskové konferenci to řekl místopředseda představenstva Pavel Cyraniupozornila ČTK. ČEZ už od roku 2013 se službou Mobil od ČEZ působí jako virtuální operátor.

Firma se má rozhodnout podle přesných pravidel aukce. Český telekomunikační úřad včera zveřejnil návrh nové verze podmínek aukce pro 5G týkající se frekvencí 700 MHz a 3,5 GHz. Nyní proběhnou veřejné konzultace a samotná aukce by mohla odstartovat letos v červnu.

„Zvažujeme účast v 5G aukci a rozhodneme se až podle přesných podmínek. ČTÚ včera zahájil konzultaci a my se jí hodláme zúčastnit. Více k tomu není možné říci,“ uvedl pro Lupu mluvčí ČEZu Ladislav Kříž.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 3. 2020 7:36

    koukac

    Nikdo to neříká, ale může to být reálné, prostě se o trh a ovečky nerozdělí 3, ale 4 hráči a stále budeme s cenami / službami v době kamenné. Nebo on někdo věří, že v budoucnu za třeba 3 stovky dostane FLAT + 100GB dat ? Jak bláhové :o))) Ceny se vesměs zabetonovaly a kupříkladu TM ani moc nereaguje na výhružky odchodu jinam, že by dal slevu. Prostě chce, aby každá ovečka platila co nejvíce za paušál, asi aby měli penízky na aukci ;o)

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).