Hlavní navigace

Už žádné „Neuniklo vám něco?“ Twitter znovu umožnil zobrazení tweetů jen podle času

Sdílet

David Slížek 18. 9. 2018

Nelíbí se vám, že vám Twitter zobrazuje doporučené tweety, například v boxu „Neuniklo vám něco?“, nebo že vám doporučuje tweety od lidí, které nesledujete? Dobrá zpráva: firma – zdá se – vyslyšela stížnosti uživatelů, kteří preferují zobrazování tweetů jen podle času, kdy byly publikovány.

K čistě chronologickému zobrazování stačí v nastavení aplikace zrušit zaškrtnutí možnosti „Zobrazit nejlepší tweety jako první“. Na desktopu ji najdete v nastavení v oddílu Účet, na Androidu v oddílu Preferovaný obsah a na iOS v Preferencích týkajících se obsahu.

Toto nastavení není nové, dříve se ale uživatelům i po jeho vypnutí zobrazoval box s doporučenými tweety nebo tweety od lidí, které nesledovali. To je ale teď minulostí, slibuje Twitter. Zrušení této možnosti má uživatelům v timeline zobrazit čistě jen tweety lidí, které sledují, seřazené podle času publikování.

Kromě reklamních tweetů tak chronologickou timeline Twitteru budou dále narušovat jen boxy „Lidé, které možná znáte“ s doporučením, koho byste mohli začít sledovat.

Twitter také oznámil, že pracuje na jednoduchém způsobu, jak by uživatelé mohli mezi řazením podle času a zobrazováním doporučených tweetů podle odhadované relevance přepínat. V následujících týdnech novinku začne testovat.

S algoritmicky řazeným vrcholem timeline přišel Twitter začátkem roku 2016. Nejdřív si museli zájemci novinku sami zapnout, později ji firma všem určila jako výchozí stav a nespokojení uživatelé si ji mohli naopak vypnout.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.