Hlavní navigace

Už žádné „Neuniklo vám něco?“ Twitter znovu umožnil zobrazení tweetů jen podle času

18. 9. 2018

Sdílet

Nelíbí se vám, že vám Twitter zobrazuje doporučené tweety, například v boxu „Neuniklo vám něco?“, nebo že vám doporučuje tweety od lidí, které nesledujete? Dobrá zpráva: firma – zdá se – vyslyšela stížnosti uživatelů, kteří preferují zobrazování tweetů jen podle času, kdy byly publikovány.

K čistě chronologickému zobrazování stačí v nastavení aplikace zrušit zaškrtnutí možnosti „Zobrazit nejlepší tweety jako první“. Na desktopu ji najdete v nastavení v oddílu Účet, na Androidu v oddílu Preferovaný obsah a na iOS v Preferencích týkajících se obsahu.

Toto nastavení není nové, dříve se ale uživatelům i po jeho vypnutí zobrazoval box s doporučenými tweety nebo tweety od lidí, které nesledovali. To je ale teď minulostí, slibuje Twitter. Zrušení této možnosti má uživatelům v timeline zobrazit čistě jen tweety lidí, které sledují, seřazené podle času publikování.

Kromě reklamních tweetů tak chronologickou timeline Twitteru budou dále narušovat jen boxy „Lidé, které možná znáte“ s doporučením, koho byste mohli začít sledovat.

Twitter také oznámil, že pracuje na jednoduchém způsobu, jak by uživatelé mohli mezi řazením podle času a zobrazováním doporučených tweetů podle odhadované relevance přepínat. V následujících týdnech novinku začne testovat.

S algoritmicky řazeným vrcholem timeline přišel Twitter začátkem roku 2016. Nejdřív si museli zájemci novinku sami zapnout, později ji firma všem určila jako výchozí stav a nespokojení uživatelé si ji mohli naopak vypnout.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).